+38 (067) 670-67-04

Геополімерні рішення для фасадів та покрівель

Перед сучасними будівельниками досі постає проблема вибору між надійністю та безпекою. Команда GEOFIP прагне полегшити цей вибір, продовжуючи досліджувати властивості геополімерів і створюючи інноваційні мінеральні матеріали для довготривалого захисту будівель та їх мешканців.Вогнезахисні матеріали для дерев’яної покрівлі

Облаштування покрівлі та фасаду з деревини є світовим трендом, адже це найдоступніший природний матеріал, що не шкодить здоров’ю мешканців. Однак матеріалознавці світу досі шукають рішення, як долати лютого ворога дерев’яних споруд – вогонь.

Обрушення даху й токсичні випари призводять до більшої кількості жертв під час пожежі, ніж сам вогонь. Для з’єднання дерев’яних елементів покрівлі традиційно використовують металеві кріплення. При підвищенні температури метал розжарюється і прискорює процес обвуглювання деревини. Коли основа нагрівається до 260 °С, металеві болти починають послаблювати конструкцію, що призводить до обвалів.

Клеї на органічній основі забезпечують водостійкі з’єднання, але не є стійкими до вогню та екстремальних температур. Крім того, при нагріванні органічних сполук виділяються токсичні речовини (їдкий газ), що спричиняє загибель людей.

Команда GEOFIP створила лінійку негорючих паропроникних покриттів і клеїв на мінеральній основі (I група вогнезахисної ефективності відповідно до ГОСТ 16363-76), які зберігають структуру деревини, сповільнюють поширення полум’я та забезпечують додатковий час на проведення евакуації під час пожежі:

• GEOFIP-KD5 – вологостійкий клей, витримує температуру до 1000 °С протягом 90 хв;

• GEOFIP-PD5 – жаростійке покриття для нефарбованих дерев’яних конструкцій;

• GEOFIP-FD5 – вогнезахисна фарба з протигрибковим ефектом;

• GEOFIP-FD7 – зносостійка фарба для поверхонь у місцях громадського користування з ефектом «антиграфіті»;

• GEOFIP-PLAST – легкі вогнезахисні плити зі спучених геополімерних гранул, що мають теплоізоляційний та шумопоглинальний ефект.Реставрація старих бетонних фасадів

Основною вимогою до залізобетонних конструкцій є зносостійкість. Атмосферна корозія призводить до оголення та подальшого ржавіння арматури, а отже – виникає ризик обвалу, загроза для життя і здоров’я працівників.

Дослідники лабораторії GEOFIP встановили, що ефективність захисних засобів залежить від якості бетону: менш міцні штукатурки на ньому не тримаються, а більш міцні – призводять до руйнування поверхні. Тому система ремонтних сумішей GEOFIP-RB для реставрації промислових конструкцій підбирається спеціалізованими консультантами після оцінювання стану та вимірювання міцності бетону.

Система ремонтних сумішей на неорганічній основі (так званий «пиріг») відповідає стандарту EN 1504 та зазвичай складається з:

• ґрунтовки для захисту арматури від корозії;

• ґрунтовки, яка глибоко проникає в бетон, укріплюючи поверхню та забезпечуючи адгезію;

• шпаклівки для заповнення тріщин і каверн;

• ремонтної суміші, яка підбирається відповідно до стану поверхні

• суміші для облицювання (фінішний шар до 5 мм);

• еластичної суміші для обробки стиків.

Застосування такої системи засобів забезпечує довготривалу експлуатацію старих залізобетонних конструкцій у промислових умовах. Серед інноваційних властивостей геополімерних продуктів – стійкість до агресивного середовища, відсутність у складі алергенів, радіоактивних або канцерогенних речовин. А отже, геополімери відкривають двері в майбутнє екологічно безпечної лакофарбової індустрії.

З повагою,

Команда GEOFIP
+38 (044) 232-99-58
tim@geofip.com.ua