+38 (067) 670-67-04

Міст Васко да Гама

Міст Васко да Гама забезпечив транспортне сполучення віддалених регіонів Португалії через річку Тежу, зменшивши навантаження на Міст імені 25 квітня. Здається, що конструкція не має кінця, оскільки її протяжність становить 12,3 км (з урахуванням віадуків, у які переходить вантовий міст). Будівельні роботи виконувалися одночасно чотирма компаніями під керівництвом незалежного консорціуму протягом трьох років. Загалом було залучено 3 300 робітників та використано 730 тис. м³ бетону.

Розроблюючи проект, інженерам довелося враховувати викривлення поверхні Землі, сейсмічну активність регіону та особливості екосистеми. Болотисту місцевість біля берегів було збережено, а ліхтарі встановлено таким чином, щоб обмежити потрапляння світла на поверхню води у нічний час.

Урочисте відкриття інженерного дива відбулося на Міжнародній виставці EXPO 1998 і припало до 500-ої річниці першого прибуття мореплавця Васко да Гама до берегів Індії. Конструкція розрахована на 120 років експлуатації.

Сьогодні за станом мосту слідкує спецтехніка, здатна загасити пожежу та відбуксувати автомобіль, що вийшов з ладу і перешкоджає руху транспорту. Кожні 400 м розміщуються точки екстреного телефонного зв’язку. Водії відзначають високу якість дорожнього покриття, яке запобігає ковзанню та заощаджує час мандрівників.

Здобутки інженерного мистецтва надихають команду GEOFIP на створення продуктів, здатних подовжити експлуатаційний термін та захистити поверхню залізобетону при повторюваних навантаженнях, від впливу хімічних і кліматичних факторів.