+38 (067) 670-67-04

Піраміда Тенайука в Мексиці

Тенайука – перша столиця чичимеків, кочових племен, які поселилися в Мексиканській долині наприкінці XII століття. Головною принадою міста стала чотириярусна піраміда за сходами, що ведуть до двох храмів-близнюків на вершині.

З кінця XII до початку XVI століть споруда пройшла шість етапів будівництва, під час кожного з яких на верхній майданчик нашаровувалися нові яруси і добудови. Три останні реконструкції проводились відповідно до архітектурних канонів ацтеків, але майстри зберегли загальний стиль та відповідність декоративних елементів на всіх ярусах (виліплених черепів зі схрещеними кістками, вирізаних на сходах зображень кіл, щитів і ножів).

Основу піраміди прикрашають 138 скульптур вогняних змій зі спіралевидними гребінцями і відкритими пащами. На них збереглися залишки чорної, білої і синьої фарби, що підтверджує гіпотезу вчених про належність будови до культу бога сонця.

Під час реконструкцій на кам’яні плити наносили розчин з піску, вапна та подрібненого тесонтле, а потім фарбували. В археологічній зоні Тенайука II, де було знайдено фундаменти поселення чичимеків, можна побачити розписи на тинькованих підлогах.

Надихаючись технологіями давніх цивілізацій, команда GEOFIP розроблює надміцні будівельні матеріали, що зможуть зберегти архітектурні традиції нашої доби для нащадків.