+38 (067) 670-67-04

Міст «Дотик до неба» у В’єтнамі

Команда TA Landscape Architecture розробила унікальний проект мосту, який нагадує золоту стрічку, що звивається у велетенських кам’яних долонях. Спершу ідея викликала скептичний настрій інвесторів, але автори вірили, що споруда привабить туристів зі всього світу, та покращить економічний стан регіону. Зрештою проект отримав фінансування. Підготовка документації і будівництво тривали менше ніж 2 роки, і вже у червні 2018 на Золотий міст ступили перші пішоходи.

Довжина мосту становить 150 м, ширина – 5 м, висота над рівнем моря – 1 400 м. Пішохідна доріжка влаштована з деревини, а балюстрада – з позолоченої неіржавної сталі. Біля поручнів з обох боків тягнуться квітники лобелій, підтримуючи атмосферу саду Thien Thai Garden.

Виготовлені зі скловолокна й дротяної сітки «Руки Бога» виконують декоративну функцію. Міст тримається на семи сталевих опорах, дві з яких пронизують конструкції долонь.

З метою органічно ввести споруду в гірський ландшафт розробники покрили поверхню рук, що виростають зі скелі та дотикаються до неба, тріщинками і штучним мохом. Автори намагалися створити ілюзію, ніби сама природа дарує міст людині.

Загальна вартість проекту становить близько $ 2 000 000, але компанія-замовник Sun Group не пошкодувала, що вклала кошти саме в Золотий міст. Сьогодні панорама в’єтнамського туристичного регіону Ba Na Hills майорить на фото захоплених відвідувачів у соціальних мережах.

Продукція GEOFIP створена для довготривалого захисту й ефективного ремонту як опорних, так і декоративних конструкцій, тому є надійним помічником для сучасних дизайнерів архітектурних арт-об’єктів, що поєднують різні типи матеріалів.