+38 (067) 670-67-04

Амфітеатр у Вероні

Арена ді Верона, зведена у І ст. н. е. з метою проведення традиційних для римлян розважальних заходів за принципом «хліба і видовищ», стала одним з найбільших амфітеатрів Римської доби, що збереглися до наших часів. 30 000 глядачів влаштовувалися на мармурових сходах (44 яруси), очікуючи єдиноборства гладіаторів, кінських перегонів на колісницях, цькування та видовищної боротьби з небезпечними тваринами або навмахій, імітацій морського бою, для яких місце сутички повністю затоплювалося водою.

Амфітеатр було споруджено з унікального вапняку світло-рожевого кольору з білими вкрапленнями («веронського каменю»). Землетруси ХІІ століття завдали значних пошкоджень пам’ятці, а матеріал зруйнованих конструкцій мешканці частково використали для інших будівель. Попри руйнування, Арена ді Верона вражала глядачів і в епоху пізнього Середньовіччя: дехто порівнював її з лабіринтом, що не має ні входу, ні виходу. Реконструкцію ініціювали місцеві меценати в ХІІІ столітті, у ХVI були відновлені навіть арки. Амфітеатр знову став прихистком культурного та політичного життя країни: в різні періоди тут проходили театралізовані дійства (наприклад, комедії дель арте), народні фестивалі з каруселями, рицарські турніри, циркові вистави, запуски монгольф’єрів, публічні страти та бої з биками.

Фасад, який зберігся до нашого часу, побудований з каменю, уламків цегли, річкового гравію та цементу. Завдяки дивовижній акустиці амфітеатр відкриває двері сучасним поціновувачам оперних вистав та концертів артистів зі світовою славою. На нижніх ярусах встановлюються стільці, а відвідувачі, що придбали квитки на верхні яруси, мають змогу відчути подих тисячоліть, сидячи на мармурі (загалом 15 000 глядачів).

Жителі Верони турбуються про архітектурний символ міста, тому під час масштабних заходів центральну частину споруди закладають тимчасовою підлогою, що досить швидко зношується. GEOFIP пропонує лінійку захисних фарб для дерев’яних, металевих і бетонних поверхонь, що зменшують витрати на відновлення покриттів, а відповідно на догляд за видатними спорудами та збереження історичних пам’яток.