+38 (067) 670-67-04

27 поверхів лісу в Мілані

Ідею поєднати залізобетонні хмарочоси з парковими насадженнями запропонував Мішель Брунелло, ландшафтний дизайнер Мілану. Втілювали ідею архітектори Стефано Боері та Джанандреа Баррека за підтримки компанії Hines. У 2014 році за їх проектом виросли дві «зелені» багатоповерхівки висотою 76 і 110 м. Яруси житлового комплексу прикрашають тераси, на яких команда агрономів під керівництвом Лаури Гатті й Емануели Боріо висадила близько 800 дерев, 5 000 кущів, 10 000 багаторічних рослин і безліч квітів-однорічників. Фасад будівель нагадує паркову зону: її колір і фактура змінюються щосезону.

«Вертикальній ліс» (італ. Bosco Verticale) не тільки радує око, але й створює повноцінну екосистему серед мегаполісу, еквівалентну 20 000 м² лісонасаджень. Рослини підвищують вологість, поглинають вуглекислий газ (19 000 кг/рік) і генерують кисень (18 980 кг/рік), покращуючи якість повітря у місті. Для мешканців комплексу рослинний бар’єр забезпечує захист від сонячної радіації, вуличного пилу і шуму.

З різних боків фасаду можна побачити дуби, акації, буки, клени, плющі, ясени, що дають прихисток птахам, комахам та іншим тваринам, а також вічнозелені рослини, плющі та папороті. Для дерев встановлені контейнери глибиною 1,1 м, дно яких вкрите водонепроникною бітумною мембраною та захистом від проростання коріння. Кожен блок рослин обладнаний автоматичною системою зрошування. Максимальна висота дерев становить 9 м.

Розробники стверджують, що витрати на влаштування багатоповерхового лісу збільшили вартість проекту лише на 5%.

Система геополімерних матеріалів для відновлення бетону і залізобетону підвищує зносостійкість і міцність конструкцій, при цьому характеризується високою вологостійкістю та паропроникністю. Отже, можна спокійно дбати про рослини й мікроклімат, поки ремонтні суміші GEOFIP дбають про ваш дім.