+38 (067) 670-67-04

Білосніжні травертини Памуккале

Найвидатніші туристичні принади створені природою. Наприклад, травертини турецького Памуккале, які були занесені до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Збагачена солями кальцію вода століттями стікала з термальних джерел по скелі, в результаті чого утворився каскад басейнів. Як і за часів Античності, помилуватися краєвидом і оздоровитися у цілющих купальнях щоденно прямують сотні відвідувачів.

Наприкінці XX століття надмірна цікавість туристів призвела до захворювання травертинів – сніжно-білі схили «бавовняного палацу» почали тьмяніти. З метою захистити природне диво від забруднення було прийняте рішення про перенесення майданчиків для паркування за межі античного міста Ієраполіс, та про заборону на прогулянки терасами у взутті. Сьогодні травертини знову ростуть і відновлюються.

Людство прагне наслідувати та відтворювати красу природи, але штучні конструкції не здатні до самовідновлення, тому потребують додаткового догляду. Захоплюючись білосніжним каскадом Памуккале, команда GEOFIP створила лінійку засобів для захисту мінеральних поверхонь від грибків і плісняви.