+38 (067) 670-67-04

Мозаїки з дому Діоніса на Кіпрі

У Археологічному парку Пафосу, що на острові Кіпр, містяться унікальні мозаїки римських часів. Про легенди та події стародавнього світу розповідають підлоги у домах Діоніса, Тесея, Еона і Орфея. Вілли було названо на честь персонажів, сюжети про яких викладені на підлогах маленькими різнокольоровими камінцями, мармуром, керамікою і кольоровим склом. У одному тільки домі Діоніса нараховується 15 мозаїчних підлог загальною площею 556 м². Попри поважний вік – понад 18 віків, більшість мозаїк збереглася без значних пошкоджень. Знахідка була занесена до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Довговічність мозаїк зумовлена багатошаровою конструкцією підлог і високоякісною стяжкою. В основі підлоги під мозаїками масивне каміння, на яке вкладалися дошки. Дерев’яний настил засипався обкатаним бруковим камінням, а зверху втрамбовувався двосантиметровий шар дрібної гальки, змішаної з вапном і піском («чорнова стяжка»). Завершувалася конструкція ідеально вирівняним шаром товченої цегли з вапном, на якому вже й викладалися фрагменти зображень. На готову мозаїку наносили тонкий шар суміші з мармурового пилу, вапна та піску.

Для того щоб сучасні підлоги мали не менш досконалий вигляд і залишалися цілісними протягом багатьох століть, команда GEOFIP розробила унікальний рецепт стяжки на цементній основі, яка підходить для всіх видів підлогових покриттів.