+38 (067) 670-67-04

Різнобарвні фрески у Кноському лабіринті

З найдавніших часів для оздоблення приміщень застосовувалася фарба. Перша згадка про технологію фресок зустрічається у роботах Вітрувія, який стверджував, що у період Егейської культури майстри виконували розписи на вологій вапняній штукатурці. Під час розкопок Кноського палацу на о. Кріт, де за легендою проживав Мінотавр, були знайдені деталізовані портрети вельмож, зображення тварин і ритуальних дійств віком понад 4 000 років.

Грецькі художники використовували як мінеральні, так і штучні барвники. За гіпотезами вчених, деякі з них були небезпечними для здоров’я, наприклад: кіновар (ртуть), реальгар (моносульфід миш’яку) та сандарак (червоний миш’як). Пліній вказував, що на виробництвах фарб був високий рівень смертності, а рудокопи мусили майструвати маски, щоб захиститися від отруйних випарів.

Незважаючи на різноманіття сучасних декоративних засобів і технік оздоблення, інтер’єрні фарби досі користуються попитом. Ми дбаємо про здоров’я робітників і мешканців, тому фарби GEOFIP™ розроблені без використання токсичних речовин, біоцидів або органічних розчинників.